Czym jest dochód pasywny?

Jak to jest możliwe, żeby żyć bez pracy? Jak to jest możliwe, żeby zarabiać więcej pieniędzy? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania jest tym, co prowadzi wiele osób do wejścia w świat dochodu pasywnego i inwestycji.

Większość ludzi zna tylko jeden sposób na zarabianie pieniędzy i generowanie dochodów: swoją pracę. A praca ma bardzo mało wspólnego z dochodem pasywnym.

Jako pracownik najemny wynajmujesz swój czas firmie, która ci za to płaci, im więcej pracujesz, tym więcej dostajesz wynagrodzenia, a jeśli nie pracujesz, zostajesz bez dochodu.  Jest to tak zwany aktywny system generowania dochodów.

Jest to najbardziej rozpowszechniony model. Nie ma w tym nic złego i sprawdza się bardzo dobrze u prawie każdego. Jest tylko jeden problem, jedynym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu jest więcej pracy, lub podwyżka wynagrodzenia.

Czym jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to sposób uzyskiwania dodatkowych dochodów, który różni się od zwykłych tym, że nie wymaga Twojej stałej uwagi. Dochód pasywny charakteryzuje się tym, że działa automatycznie i nie wymaga Twojego czasu, aby generować dla Ciebie dochód.

Mówiąc w skrócie, jeśli oprócz pracy etatowej zajmujesz się pisaniem na zlecenie, masz drugi sposób na zarabianie pieniędzy. Niestety, nie jest to tożsame z pasywnym zarabianiem pieniędzy.

Jako freelancer potrzebujesz czasu na wykonanie każdego utworu, więc to naprawdę jest jak praca. Jeśli jednak zamiast pisać artykuły samemu, zlecisz ich napisanie komuś innemu, a Ty będziesz musiał tylko tym zarządzać, będzie to dochód pasywny. Będzie to wymagało od Ciebie czasu, ale nie tak dużo. Jest to jeden ze sposobów na budowanie dochodu pasywnego. Inną opcją pasywnego zarobku są inwestycję. Dowiedz się więcej: https://otworzfirme.pl/inwestycje-alternatywnym-sposobem-zarobku

Im bardziej automatyczny proces, tym bardziej pasywny będzie ten dodatkowy dochód. Nie popełniaj jednak błędu polegającego na myleniu dodatkowego dochodu z niepracowaniem. Wszystkie dodatkowe dochody wymagają pewnej pracy początkowej. To tak jak z tym domem, który kupujesz i teraz dostajesz 3000 złotych co miesiąc w czynszu. Trzeba było się bardzo postarać (w tym przypadku finansowo), żeby go kupić. Kryje się za tym wiele wysiłku. Jeśli chcesz wygenerować dochód pasywny, będziesz musiał pracować, dopóki nie będziesz opracujesz systemu. Dodatkowo trzeba będzie wtedy poświęcić czas na jego monitorowanie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.