Dlaczego każdy pomysł na biznes może się nie udać?

Świat byłby znacznie piękniejszy, gdyby wystarczyło podać nam gotowy pomysł na biznes i plan prowadzenia go przez pierwsze miesiące. Niestety nie ma czegoś takiego, jak sprawdzony i pewny sposób na biznes. Nawet jeśli wypalił on dwustu osobom przed nami, zawsze istnieje ryzyko, że my pierwsi na nim polegniemy. A dzieje się tak dlatego, że w biznesie żaden czynnik nie jest stały i każda zmiana może nas pogrążyć.

Każdy ma inne możliwości

Żeby prowadzić swój własny biznes, musimy mieć pewien zbiór cech, który pomaga nam wszystko zorganizować, poradzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami i zawsze być krok przed konkurencją. Są osoby, które zupełnie się do takich rzeczy nie nadają. Nie ma w tym niczego złego, każdy z nas jest inny. Osoby, które są bardzo wydajne w pracy na etacie, niekoniecznie będą dobrze pracowały, kiedy wyjdą na swoje. Wynika to z wielu czynników, w tym z naszej odporności psychicznej. Czasami zbyt wielka odpowiedzialność i organizacja nas przerastają i wolimy wrócić do pracy u kogoś, gdzie przynajmniej czeka na nas regularna wypłata.

Rynek jest bardzo dynamiczny

Rynek cały czas się zmienia, bo nie może stać w miejscu. To, co dziś jest doskonałym pomysłem na biznes, jutro może stać się już przeżytkiem, którego rynek nie przyjmie. Potrzeby klientów zmieniają się błyskawicznie, na rynek wchodzą nowe technologie, a do tego dominują go giganci, którzy mają czas i pieniądze na sukcesywne pozbywanie się konkurencji. Każdy czynnik powinien być wzięty przez nas pod uwagę, żeby upewnić się, że jesteśmy przygotowani na wszystko. Czasami jednak jedna nieprzemyślana decyzja albo nowa technologia mogą zmusić nas do porzucenia naszego biznesu i ogłoszenia upadłości.

W każdej chwili ktoś może wpaść na to samo

Rynek jest chłonny, ale tylko do pewnego momentu. Jeśli korzystasz z gotowego planu na biznes, to może się okazać, że chwilę przed Tobą zrobiło to pięć innych osób. Czy szóste przedsiębiorstwo o takim samym profilu ma szansę utrzymać się na lokalnym rynku? Oczywiście, że tak, ale będzie to od nas wymagało wielu inwestycji i sporych nakładów pracy. Gotowe pomysły na biznes mają to do siebie, że nie wymagają od nas żadnego wkładu własnego. To plus, kiedy jesteśmy pionierami, ale jednocześnie sprawia, że utoniemy w morzu konkurencji, jeśli nagle rynek zostanie zalany przez firmy wykonujące podobne usługi

1 thought on “Dlaczego każdy pomysł na biznes może się nie udać?

  1. Jakiś czas temu sprawdzałam statystyki, z których wynika, że większość biznesów upada w pierwszym roku, tak więc potwierdza to informację zawartą w tytule artykułu.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.